E drejta televizive dhe çmimet e biletave, Autoriteti i Konkurencës nis hetim ndaj FSHF-së

Publikuar tek: sport, më 19:29 15-05-2020 E drejta televizive dhe çmimet e biletave, Autoriteti i Konkurencës nis hetim ndaj FSHF-së

Autoriteti i Konkurrencës ka nisur një hetim ndaj FSHF-së.

“Për konstatimin e abuzimit me pozitën dominuese të Federatës Shqiptare të Futbollit, në lidhje me aktivitetin ekonomik që zhvillon dhe dhënien e kushteve dhe detyrimeve”, thuhet në dokument.

Autoriteti i Konkurrencës ka konstatuar shkelje sa i përket shitjes së të drejtës televizive, si dhe çmimeve të biletave të ndeshjeve të Kombëtares.

dokumeti.jpeg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086610317230225
array(1) { ["section"]=> string(96) "e-drejta-televizive-dhe-cmimet-e-biletave-autoriteti-i-konkurences-nis-hetim-ndaj-fshf-se-206514" }