Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E dolën tepër 327 mijë lekë, KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren Migena Laska

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjyqtarja Migena Laska e Gjykatës së Tiranës u konfirmua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ditën e sotme. Trupi gjykues i kryesuar nga Firdes Shuli, me relatore Brunilda Bekteshin dhe anëtare Suela Zhegun, njoftoi se Laska ishte konfirmuar pas rivlerësimit në të tre kriteret e vetingut.

Të martën gjatë seancës dëgjimore, Komisioni e vlerësoi pozitivisht gjyqtaren Migena Laska për kriterin e figurës dhe profesionalizmit, ndërkohë që ajo u pyet për shitjen e një apartamenti dhe kursimet cash për një vit të deklarimit.

Nga analiza financiare e përgjithshme e kryer nga Komisioni gjyqtarja rezultoi me balancë negative në shumën totale 327 mijë lekë. Bekteshi tha se balanca negative është e shpërndarë në tre vite dhe se është kundërshtuar nga subjekti, e cila ka pretenduar se ka pasur më pak shpenzime.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img