Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

E dini sa peshon njeriu më i shëndoshë në botë? (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ai quhet Juan Franco dhe është cilësuar si njeriu më i shëndoshë në të gjithë planetin.

Pesha e tij llogaritej 596 kilogram, por një dietë urgjente, prej së cilës do të shpëtonte nga vdekja e sigurt, ka bërë që Juan të humbë disa kilogramë, duke peshuar tashmë rreth 500 kg. 

Juan nuk do të mund të futej në sallën e operimit në rast se pesha e tij nuk do të ishte nën 500 kilogramë.

Pritet që sfida e radhës për të riun është një operacion kirurgjikal, për të zbritur 30% rë peshës aktuale.

Më shumë

spot_img