Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

E diela perfekte për të shkuar në plazh, diell dhe temperatura deri në 36°C

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për ditën e diel (sot) vendi ynë do të vijoj të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike falë vlerave të larta barike dhe masat ajrore të thata më origjinë nga Afrika e Veriut.

Në këtë mënyrë moti do të jetë i kthjellët por do të ketë edhe vranësira (të pakta) kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites. Megjithatë në relievet malore të vendit vranësirat hera-herës bëhen deri të dendura shoqëruar me reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe rrebesheve afatshkurtër.

Në zona të izoluara këto reshje do të shoqërohen edhe me breshër. Era do të fryjë me drejtm verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s, dhe në bregdet deri në 7m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore 14°C deri në 32°C;

– zonat e ulëta 14°C deri në 36°C;

– zonat bregdetare 15°C deri në 34°C.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img