Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

E dhimbshme, vdes 27 vjeçarja lehonë në Kosovë e infektuar me Covid-19, para disa ditësh solli në jetë një fëmijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një lajm i trishtë vjen nga Kosova, pasi ka ndërruar jetë një 27 vjeçare lehonë, e cila ishte e infektuar me Covid-19.

Vdekjen e nënës së re është bërë me dije nga ministri i Shëndetësisë në Maqedoni, Venko Filipçe.

“Me dhimbje të thellë njoftoj se para pak çasteve ka ndërruar jetë lehona 27 vjeçe nga Kumanova e cila ishte diagnostikuar jetë një foshnjë me Covid-19. Ajo me 30 mars në Klinikën për gjinekologji dhe akusheri në Shkup, solli në, mashkull.

Lehona u transferua në Klinikën për sëmundje infektive më 31 mars në gjendje të rënduar shëndetësore dhe frymëmarrje të vështirësuar. Edhe përkundër përpjekjeve të mjekëve, përhapja me shpejtësi e sëmundjes ishte fatale për te”, ka shkruar Filipçe në Facebook.

Sa i përket gjendjes shëndetësore të foshnjes bëhet me dije se është e mirë. I porsalinduri po mbahet nën përkujdesje intensive dhe nën mbikëqyrjen e ekipit mjekësor.

Më shumë
spot_img
spot_img