Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

E DHIMBSHME/ Nuk e mori vesh kurrë! Hueyda El Saied humbi babain pak ditë para se të vdiste

spot_img

Lajme të ngjashëm

Artistja Hueyda El Saied u nda nga jeta në nëntor të vitit që lamë pas si pasojë e një sëmundje të rëndë.

Së fundmi nëna e saj, Diana Çoku, ka rrëfyer për herë të parë se pak ditë pëpara se Hueyda të vdiste kishte humbur babain e saj, lajm të cilin nuk e mori vesh kurrë, pasi siç tregoi e ëma e saj, 46-vjeçarja ishte shumë sëmurë.

Diana Çoku: Më 23 Mars mamaja ime iku dhe më datë 10 Nëntor i vdiq i ati Hueyda-s, në Arabi Saudite.

Rudina Magjistari: Sa ka qenë data kur vdiq Hueyda?

Diana Çoku: 23 Nëntor. Më 10 Nëntor i vdiq i ati. Mora lajmin…

Rudina Magjistari: Edhe Hueyda e mësoi si lajm?

Diana Çoku: Jo-jo-jo nuk i thamë Hueyda-s për arsye që ajo ishte shumë sëmurë. Më datën 23 Nëntor unë pata 3 vdekje brenda vitit. Ishte një vit shumë-shumë i rëndë për mua.

Hueyda El Saied ishte me origjinë nga Sudani. Ajo lindi në qytetin e Tiranës dhe u rrit vetëm nga e ëma pa praninë e të atit.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img