Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

E DHIMBSHME/ Ja kush është mësuesi i fizikës që humbi jetën te Infektivi si pasojë e COVID

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1925af2e30c622730c2e59e519aec6bc

Mëngjesin e sotëm ndërroi jetë nga COVID-19 një mësues nga Mirdita.

Mësuesi i fizikës Gjon Kola, rreth 55 vjeç, ishte shtruar prej disa ditësh në spitalin Infektiv në Tiranë pasi gjendja e tij ishte përkeqësuar si pasojë e COVID.

Fillimisht, Kola ka punuar si mësues fizike në fshatin e tij Orosh, më pas në Rrëshen si mësues fizike në 8 vjeçare ndërsa njihet si pinjoll i derës së Gjonmarkajve, raporton newsbomb.al.

Përveçse mësues fizike ai ka qenë edhe veprimtar i madh human pasi ka punuar me fëmijë me aftësi të kufizuara dhe autizëm.

Një njeri jashtëzakonisht i vlerësuar nga komuniteti dhe kushdo që e njohu. Newsbomb.al i shpreh ngushëllimet familjes!

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img