Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E DHIMBSHME/ Gazetari tregon telefonatën me nënën e Elvis Troqes: Babai i kishte vdekur nga marazi, e dinte që s’do e gjente kurrë djalin të gjallë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Artan Hoxha ka treguar një histori të trishtë të familjes Troqe, pasi djali i shtëpisë, Elvis Troqe, u zhduk në vitin 2018 pa lënë gjurmë.

Ai tha se babai i Elvisit e kishte takuar në Himarë dhe i kishte thënë se çfarë duhet të bënin që të gjenin trupin e djalit, pasi ai ishte i bindur që të birin nuk do ta gjente të gjallë. Hoxha tregoi se kur u vra Delon Troqe, kushëriri i Elvisit, e telefonoi sërish babanë e këtij të fundit, por në telefon i doli bashkëshortja, pasi  babai i Elvisit kishte vdekur nga marazi.

“Te vrasja e Elvis Troqes, sapo pashë ngjarjen i rashë numrit të babait të tij, që ishte zhdukur. Më erdhi shumë keq më mbrapa. Në telefon m’u përgjigj nëna e Elvis Troqes. Në momentin që ëhstë rrëmbyer Elvis Troqe, babai i tij më ka ardhur në Himarë dhe më ka thënë “çfarë mund të bëjmë për këtë gjë”? Ai ishte i bidnur se djalin nuk e gjente më të gjallë, por më tha se duhet ta gjejmë që të kemi një varr për ta qarë. Më tha që s’donte ta merrte vesh bashkëshortja sepse ishte e sëmurë. Atë ditë që e mora në telefon, ai kishte vdekur nga marazi. E Mora për Delonin dhe e pyeta bashkëshorten nëse ishin mirë. Po ikin prindërit pa ditur se ku kanë trupat e fëmijëve”, tregoi Artan Hoxha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img