E DHIMBSHME/ Fqinjët refuzuan ta ndihmonin, 17 vjeçari jetim çon trupin e së ëmës në varreza me biçikletë, bën 5 km rrugë zbathur (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:21 19-01-2019 E DHIMBSHME/ Fqinjët refuzuan ta ndihmonin, 17 vjeçari jetim çon trupin e së ëmës në varreza me biçikletë, bën 5 km rrugë zbathur (VIDEO)

E dhimbshme historia e një adoleshenti i cili është detyruar  të dërgojë trupin e nënës se tij për në banesën e fundit me biçikletë, pasi komshinjtë refuzuan ta ndihmonin atë.

17-vjeçari ka bërë pesë kilometra rrugë i zbathur, dhe më pas ka hapur varrin e së ëmës i vetëm duke përballuar edhe dhimbjen e madhe të humbjes së saj.

Adoleshenti kishte humbur edhe babain e tij para 10 vitesh e tashmë gjendet krejt i vetëm.

Fqinjët refuzuan ta ndihmojnë djalin për shkak të sistemit të kastës që diskriminon njerëzit në bazë të pasurisë.

Ndërkohë ndarja e shoqërisë në kasta në Indi ka më shumë se 3000 vite. Hindutë ndahen në grupe hierarkie duke u bazuar te puna dhe feja.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen tubacioni i naftës, 21 të vdekur e dhjetëra të plagosur
Nuk do ta besoni, zbuloni EMRIN e policit që po bën xhiron e rrjetit »
Article Logic
Execution time: 0.012539863586426
array(1) { ["section"]=> string(139) "e-dhimbshme-fqinjet-refuzuan-ta-ndihmonin-17-vjecari-jetim-con-trupin-e-se-emes-ne-varreza-me-biciklete-ben-5-km-rruge-zbathur-video-149435" }