Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

E dëmtuar nga tërmeti, IKMT prish shkollën 9-vjeçare në Durrës

spot_img

Lajme të ngjashëm

f96b406365efc5786a13a3f0bfd8f03d

Vazhdojnë prishjet e godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Sot Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit – IKMT ka prishur një shkollë 9-vjeçare. Bëhet fjalë për shkollën 9- vjeçare “Shaqe Mazreku” në Durrës e cila kishte pësuar dëmtime të rënda.

Pas prishjes, pritet që shkolla të rindërtohet nga e para.

Më herët IKMT prishi gjimnazin ‘Qemal Mici’ në Durrës dhe  dhe një tjetër shkollë 9-vjeçare në Shijak, të dyja të dëmtuara nga tërmeti.

96521720_3157006354321059_6341766048609468416_n.jpg

Më shumë

spot_img