Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

E dekoroi ‘Nderi i Kombit’, Lefter Çipa falenderon Metën: Në këto ditë të gjymtimit tim fizik, më dhatë kënaqësi të madhe shpirtërore

spot_img

Lajme të ngjashëm

c020afec8d4abcb088ef7676c215dafa

Më 28 nëntor Presidenti i Republikës Ilir Meta dekoroi një grup artistësh, valltarësh e muzikantësh isopolifonikë, mes tyre dhe princin e muzikës polifonike Lefter Çipa.

Ky i fundit i nderuar me dekoratën ‘Nderi i Kombit” në qytetin e lindjes, ka falenderuar Kreun e Shtetit për vlerësimin e madh.

Çipa prek me fjalët e tij, teksa kujton pamundësinë fizike, por kjo dekoratë e Presidentit i ka dhënë një kënaqësi të madhe e jetëgjatë shpirtërore.

Screenshot_22.jpg

Më shumë

spot_img