E bullizonin në shkollë, vret veten 12-vjeçarja (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 14:46 16-04-2019 E bullizonin në shkollë, vret veten 12-vjeçarja (FOTO)

Jessica Scatterson, një vajzë 12-vjeçare nga Anglia është gjetur në dhomën e saj e varur me një litar.

Sipas the Sun, vogelushja kishte postuar një fotografi me fjalën ‘RIP’ në rrjetet sociale që do thotë ‘Prehu në Paqe’  dhe shokët e saj, të alarmuar njoftuan policinë.

Ajo u gjet sot në orët e para të mëngjesit në dhomë por ishte shumë vonë për ta shpëtuar. Sipas hetimit të policisë vajza ishtë viktimë e bullizmit në shkollë dhe vuante nga depresioni.

Nga mesazhet e saj në rrjetet sociale dukej se shumë djem por dhe vajza, e tallnin dhe e godisnin. Madje një ditë i hodhën ujë dhe ajo iku duke qarë nga shkolla.

Vogëlushja pa pasur eksperiencën e duhur, zgjodhi t’i jepte fund jetës dhe kjo është arsyeja se pse duhet t’i ndihmojmë fëmijët tanë të kuptojnë se bullizmi nuk sjell asgjë pozitive, përkundrazi…

57122239_424877051424991_8917126141207117824_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « NASA bën zbulimin e madh: Një tjetër planet si Toka (VIDEO)
Ky është HEROI i Notre-Dame, rrezikoi jetën për të shpëtuar kurorën prej ari të Jezusit »
Article Logic
Execution time: 0.011147022247314
array(1) { ["section"]=> string(58) "e-bullizonin-ne-shkolle-vret-veten-12-vjecarja-foto-160660" }