Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

E BUJSHME/ Rama kërkon të bëjë ‘PAQE’ me Bushatin, i ofron postin e Komisionerit të Lirisë së Medias në OSBE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0d60a9fc5715ddc5fb9c8dbd32d20423

Kryeminsitri Edi Rama ka propozuar që Komisioneri i Lirisë së Medias në OSBE, Harlem Desir, të largohet nga detyra dhe vendin e tij ta marrë Ditmir Bushati, raporton Top Channel.

Bushati është një nga kritikët e qeverisë për Paketën Anti-Shpifje, duke e kundërshtuar në parlament këtë ligj dhe kërkoi që kjo paketë të shkonte në Komisionin e Venecias.

Kjo lëvizje e Ramës duket si një mënyrë për të bërë paqe me ish-ministrin, ndërsa ende nuk ka një reagim nga Bushati për këtë propozim.

Ditmir Bushati në janar të këtij viti është emëruar nga Rama si i dërguar i Posaçëm për OSBE-në.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img