Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

E BUJSHME/ Një POLITIKAN SHQIPTAR në PARAJSAT FISKALE, e zbulon “PANDORA PAPERS”, të përfshira edhe 13 kompani në vendin tonë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Miliona dokumente sekrete nga parajsat fiskale janë publikuar ditën e sotme në media, në atë që është rrjedhja më e madhe e dokumenteve të këtij lloji. Të ngjashme me ato të “Panama Papers”, Letrat Pandora zbulojnë Marrëveshjet sekrete dhe asetet e fshehura të disa prej njerëzve më të pasur dhe më të fuqishëm në botë.

Por mes personave që ekspozohen në këto dokumente, është edhe një politikan shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet ende i ditur.

Gjithashtu në linkun e të dhënave të publikuara të “Pandora Papers” janë edhe 13 kompani shqiptare, ndërsa pritet dalja e “database” për të parë se cili është politikani dhe kompanitë e përfshira.

Screenshot 9 1

Screenshot 10
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img