Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

E BUJSHME/ Liderët e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Vjenë, Rama mungon, por dërgon një mëkëmbëse dhe ka zgjedhur mes të vetëve, Belinda Ballukun (FOTOT NGA TAKIMI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme në Pallatin e Kancelarisë Federale në Vjenë të Austrisë është mbajtur Samiti i gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, nën organizimin e Kancelarit të Austrisë, Sebastian Kurz.

Por në këtë takim ka munguar kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili është ndodhet në Francë dhe do të zhvillojë atje takime me zyrtarë të lartë francezë, me synimin që të marrë “OK” edhe nga Franca për hapjen e negociatave të Shqiëprisë me Bashkimin Europian.

Në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor Rama është zëvendësuar jo nga zv.kryeministri Erion Braçe, por nga ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku. Në Samitin e mbajtur në Vjenë theksi është vendosur te investimet në infrastrukturë, ndaj kjo ka qenë një nga arsyet se pse Rama ka vendosur që të përfaqësohet në Vjenë me Ballukun.

131345352 1153675628465653 8049286851369196922 n 1
202221920 1153675645132318 7933177704236709150 n

Më shumë

spot_img
spot_img