Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

E BUJSHME, Gjykata e Katanias liron nga burgu Moisi Habilajn, trurin e bandës së Vlorës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b51b58b25d1d903a5c0509b0a881eaa

Gjykata e Apelit në Katania ka liruar nga burgu Moisi Habilajn.

Sipas medieve italiane, Gjykata e Katanias ka pranuar kërkesën e avokatëve Maria Caltabiano dhe Francesco Strano Tagliareni për ndryshimin e masës nga paraburgim në “arrest shtëpie”.

Mësohet se Mosi Habilaj nuk do të kthehet në Shqipëri, por masën “arrest shtëpie” do e kryejë në Itali. Ai do të qëndrojë në San Michele di Ganzaria atje ku jeton një anëtar i familjes se tij.

Kujtojmë se Habilaj fillimisht u dënua me 15 vjet dhe 5 muaj burg por Gjyakata e ka hedhur poshtë këtë vendim.

Moisi Habilaj ishte pjesë e hetimeve të dosjes ‘Rosa dei Venti’, pasi akuzohej së bashku me vëllain e tij Florian Habilaj si kreu i një bande që kishin trafikuar drogë me vlerë 20 milionë euro, nga Shqipëria në Sicili.

Bëjmë me dije se 8 anëtarë janë konsideruar pjesë e grupit ‘Habilaj’ kurse truri i bandës Moisi Habilaj. Anëtarët e tjerë janë Florjan Habilaj, Fatmir Minaj, Nezar Seiti, Sabaudin Çela, Tigrens Mezuaraj, Maridjan Sulajdhe Armando Sulaj si dhe Armando Kocerri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img