Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

E bujshme/ Gjykata dënon me 10 vite burg Armando Koçerrin, bashkëpunëtorin e ‘Habilajve’

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

649e798db5ab555191900f1c14a20ab5

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 10 vite burg Armando Koçerrin pjesë e grupit të “Habilajve”.

Koçerri njihet si bashkëpunëtor i Habilajve dhe është i vetmi nga ky grup që ndodhet në Shqipëri.

Ai vuri në dispozicion shtëpinë e tij në Babicë të Vlorës, rreth një vit më parë, ku u kap një sasi rekord prej 4.5 ton hashash.

Grupi i Habiljave akuzohet për trafik narkotikësh kryer në bashkëpunim nga Vlora drejt Italisë. 

Kujtojmë se disa javë më parë Gjykata e Apelit në Katania ka liruar nga burgu Moisi Habilajn, duke pranuar kërkesën e avokatëve Maria Caltabiano dhe Francesco Strano Tagliareni për ndryshimin e masës nga paraburgim në “arrest shtëpie”.

Habilaj fillimisht u dënua me 15 vjet dhe 5 muaj burg por Gjyakata e ka hedhur poshtë këtë vendim.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img