Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
30 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

E BUJSHME/ E zbulon gazetarja: Në Bashkinë e Bulqizës janë sekuestruar dosjet e 2 tenderave të dyshuar korruptivë me vlerë 3.1 milionë euro

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja Klodiana Lala nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka zbuluar se Prokuroria ka sekuestruar në Bashkinë e Bulqizës dosjet e dy tenderave të dyshuar korruptivë.

Sipas saj, njëri tender ka vlerë 2.8 milionë euro dhe tjetri 300 mijë euro, teksa thotë se kryebashkiakët tashmë janë në “syrin e ciklonit”.

“Ne Bashkine e Bulqizes jane sekuestruar dosjet e dy tenderave. Njeri tender me vlere 2.8 mln euro dhe tjetri me vlere 300 mije euro. Dyshohen si tendera korruptive.

Kryebashkiaket ne syrin e ciklonit”, shkruan gazetarja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img