Tirana
broken clouds
13 ° C
13 °
13 °
50 %
1.5kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
E enjte, 15 Prill, 2021
spot_img

“E bëre Metën President!” Edi Rama: Mu duk zgjedhja më e arsyeshme, por nuk mendoja se do të lajthiste në këtë mënyrë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka folur mbrëmjen e sotme edhe për zgjedhjen e Ilir Metës si president, ku PS dhe LSI bashkuan votat për ta bërë Metën kreun e shtetit.

Sipas tij, në atë kohë atiju i është dukur zgjedhja më e mirë, por nuk e kishte menduar se presidenti do të lajthiste kaq shumë.

“4 vite bashkëjetesë në kushtet kur hyri në mes Reforma në Drejtësi, janë shumë. Me Ilir Metën s’më ka ndarë kjo fushatë, më ka ndarë fushata e 2017-ës. Në atë vit kam bërë krahasimin e Metës me vulën import-eksport të Haxhi Qamilit, sepse Ilir Meta ishët kërcënimi real i Reformës në Drejtësi dhe mazhorancës.

President Metën nuk e kam bërë unë, e kanë bërë votat e tij. Unë s’kam pasur votat të bëj dikë tjetër. E vetmja mundësi në atë kohë për një zgjedhje që më është dukur e arsyeshme, pasi e kam parë zgjedhjen më të mirë për opozitën, por nuk e kam menduar se do lajthisë në këtë pikë”, tha Rama.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit