Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

E ardhmja politike e Metës, parashikimi i Baton Haxhiut: Nuk i mjafton LSI-ja, do kërkojë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar se do të rikthehet në partinë e tij, LSI, një ditë pas mbarimit të mandatit si kreu i shtetit.

Por sipas Baton Haxhiut, LSI nuk është e mjaftueshme për Metën. Analisti nga Kosova tha në “Opinion” se Meta do të kërkojë riorganizimin dhe bërjen bashkë të partive të voga.

“Sa e njoh unë Metën, nuk i mjafton LSI-ja. Do kërkojë riorganizim të partive të vogla. Ilir Meta nuk ka udhëhequr asnjëherë opozitën. E ka zënë doktori tani. Dhe për herë të parë mund të kemi një binom opozitar që përbëhet nga Berisha dhe Meta.

Meta mund të jetë në lartësinë e një lideri opozitar nëse i bën partitë e vogla bashkë. Ka plot parti që e duan një strehë. Për arsyen se ato janë pengesë në humbje të votave”, u shpreh Haxhiu.

Më shumë
spot_img
spot_img