Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

E akuzuan për një kat pa leje, ish deputeti i PS hedh të katërtin dhe s’ka të ndalur (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

25efc1c3c7143fa7a01c781f4cbf53d2

Disa muaj më parë Partia Demokratike denoncoi shtimin e një kati pa leje në pallatin e ish-deputetit të Partisë Socialiste Vladimir Kosta, që njihet si “Sky Tower”.

Ishte ish-deputetja demokrate Oriola Pampuri ajo që denoncoi e para, ndërsa pak ditë më vonë ish-kryeministri Sali Berisha tha se Kosta po ndërtonte pa leje jo një por dy kate. Denoncimi u u rikthye në vëmendje edhe në nëntor të vitit të kaluar, pasi ndërtimi te “Sky Tower” vazhdoi edhe pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit.

Por çfarë ka ndodhur gjatë kësaj kohe? Te pallati i lartë që ndodhet në një nga zonat më luksoze të Tiranës, në ish-Bllok, ndërtimi vazhdon normalisht. Dhe tashmë janë hedhur jo një, e as dy, por plot 4 kate.

sdgsdgsdgsdgsdg.jpg

96938343_531479621073026_1351037861956157440_n.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img