Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E akuzuan për foton te tregu në Prrenjas, reagon Rudina Hajdari: Do goditemi e do baltosemi por në fund do fitojmë, unë sapo kam nisur dhe nuk jam njeri që dorëzohem

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

42d074ce8c79b8b6c913b34f031faef7

Ditën e sotme deputetja Rudina Hajdari vizitoi qytetin e Prrenjasit, ku bisedoi me qytetarët dhe tregtarët dhe për disa minuta vendoi të shërbejë në tregun e fruta-perimeve.

Por veprimi i saj ngjalli shumë reagime në rrjet, ku nuk munguan akuzat dhe ofendimet ndaj saj, siç ishte rasti i ish-kryebashkiakes së Prrenjasit Miranda Rira apo moderatores Fiori Dardha.

Pas këtyre akuzave, Hajdari ka vendosur të reagojë nëpërmjet rrjeteve sociale, ku sqaron arsyen se pse vendosi të shërbejë në tregun e Prrenjasit.

Ajo shkruan se  shërbeu në treg për të lartësuar sa më shumë figurën e njerëzve që bukën e gojës e fitojnë me djersën e ballit, ndërsa për akuzat në drejtim të saj, deputetja thotë që pavarësisht goditjeve dhe baltosjes, në fund do të fitojë, duke shtuar se ajo nuk është një njeri që dorëzohet lehtë.

Postimi i plotë:

Arsyeja pse sot vendosa të shërbeja në tregun e Përrenjasit është vetëm një dhe shumë e thjeshtë:

Të lartësoj dhe vlerësoj sa më shumë figurën e njerëzve që bukën e gojës e fitojnë me djersën e ballit.

Jetojmë në një vend ku politika i përulet krimit. Bandat dhe mafia kanë kontroll absolut mbi institucionet dhe fjala e tyre është ligj, e ligji bëhet sipas fjalës së tyre.

Për rrjedhojë e gjithë struktura e vlerave të shoqërisë është deformuar.

Modeli në fshtarat, lagjet e qytetet tona nuk janë më intelektualët e njerëzit e ndershëm e parimorë, por matrapazët politikë që pasurohen shpejt me plaçkën shtetërore apo ata që shpërndajnë apo prodhojnë drogë.

Ndaj unë e ndiej nevojë absolute që ne ti rikthejmë vlerat shoqërisë e për këtë arsye do ta promovoj sot e mot çdo profesion të ndershëm, e do takoj çdo njeri të thjeshtë.

E konsideroj veten deputete të popullit e jo shërbëtore partie.

Në fakt këtë duhet të bëjnë të gjithë edhe mediat.

Në vend të konkubinave, lacave apo matrapazëve politikë të klasës së lartë duhet ti kthejnë sytë drejt modeleve të vërteta të shoqërisë.

Këtë duhet ta bëjë çdokush që konsumon sadopak hapësirë publike.

Ky duhet të jetë misioni ynë i përbashkët.

Ti rikthejmë dinjitetin ndershmërisë.

Sigurisht që do goditemi, do baltosemi por në fund do fitojmë.

Sepse jemi shumë dhe jemi të vendosur!

Forca

Ps: Për ata që shqetësohen dhe urojnë që unë të dekurajohem nga sulmet e balta:

Uroj të keni durim, sepse unë sapo kam nisur e nuk jam njeri që dorëzohem.

Quhem Rudina Azem Hajdari!!!

LEXO EDHE: Miranda Rira nuk i lë gjë pa thënë Rudina Hajdarit: Patericë e thyer dhe e zhyer! Ti që u shkollove me lekët e vjedhura të mamit gjyqtare, qelbesh nga koka te këmbët

LEXO EDHE: Moderatorja shpërthen ndaj Rudina Hajdarit: Kjo ishte fyerje! Provo të bësh vetëm 1 ditë punën e tyre, do ta shohim nëse do të shkojë mendja të luash “shitësesh” ( E PLOTË)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img