Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E 34-ta në listën e PD në Tiranë, Lediana Fratari ankimon rezultatin e zgjedhjeve në Tiranë: Të rinumërohen votat për kandidatët!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lediana Fratari, kandidate për deputete e renditur e 34-ta në listën e PD në Tiranë, depoziton ankimim në KQZ dhe kërkon rinumërim të votave të kandidatëve në gjithë Qarkun.

Në bazë të dokumentit, Fratari pretendon se nga rishikimi i pamjeve, ka dalë se për të ka më shumë vota sesa ato që janë regjistruar në procesverbalet e qendrave të numërimit të votave në Tiranë. Nga të gjitha kutitë e votimit të numëruara, Lediana Fratari arriti të merrte 1998 vota.

Kandidatja e PD pretendon se ka pasur parregullsi gjatë procesit të numërimit të votave, e për pasojë ajo ka marrë më shumë sesa janë deklaruar në procesverbal.

Lediana Fratari, ankimim Tirane by Newsbomb Albania on Scribd

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img