Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dyshohet se ka dijeni për vrasjen e Endri Mustafës në Shkodër, Gjykata merr vendimin për Edison Arrazin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën “arrest me burg” për Edison Arrazin, i cili akuzohet se ka dijeni për vrasjen e Endri Mustafës në Shkodër, i cili u u gjet i pajetë pak ditë më parë në zonën e Livadheve, pasi ishte ekzekutuar me 6 plumba.

Bëhet me dije se gjykata ka dhënë masën “arrest me burg” pasi 27-vjeçari ka dijeni për vrasjen.

Kujtojmë që në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Shkodër i dyshuari kryesor për vrasjen e Endri Mustafës është Ibrahim Lici, gjithashtu policia ka arrestuar edhe një 15-vjeçar Ergys Malja, i cili dyshohet se ka bashkëpunuar me Licin për ekzekutimin e Mustafës.

Lici është shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit që në vitin 2019, pasi dyshohet si autori kryesor i vrasjes së vëllezërve Ibrahim dhe Astrit Bilali, të cilët u ekzekutuan në derën e shtëpisë në 30 mars të vitit 2019. Licajt prej vitesh janë në konflikte me familjen Bajri.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img