Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dyshohet se i bëri atentat Florenc Çapjes, 19 vjeçari u arrestua në Elbasan dy javë pas ngjarjes por u la i lirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

959d8cc541be3ac70832c3de8ac26b03

19 vjeçari i arrestuar në Itali, Shkëlzen Hasanpapaj, i dyshuar për atentatin ndaj Florenc Çapjas, mësohet se është arrestuar nga policia e Elbasanit, dy javë pasi ka ndodhur ngjarja, më 22 qershor të 2016-ës.

Newsbomb.al mëson se Hasanpapaj është arrestuar në flagrancë, vitin e kaluar, duke drejtuar pa leje drejtimi motorin tip “Yamaha”. Por, 19 vjeçari është lënë më pas i lirë, kur edhe ka ikur drejt Italisë. Nuk ka ende informacion nëse ndaj Hasanpapajt ka patur proces gjyqësor në Shqipëri, në qershor të 2016-ës, apo procedimi penal nuk ka nisur fare.

Shkëlzen Hasnapapaj është arrestuar në Itali pas kryerjes së një vepre penale, ndërkohë që policia shqiptare e kishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

19 vjeçari pritet të ekstradohet në Shqipëri ku do të hetohet për përfshirjen e mundshme në dy atentate ndaj familjes Çapja, ai i shkurtit 2016 ku u vranë katër persona dhe u plagosën shtatë të tjerë, dhe më 6 qershor, ku në atentatin ndaj Florenc Çapjes mbetën të plagosur dy persona.

Lexo edhe: Arrestohet 19 vjeçari në Itali, dyshohet se organizoi atentatin ndaj Florenc Çapjes (EMRI)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img