Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Dyshohet se droga erdhi nga Shqipëria, kapen mbi 250 kg kanabis në Igumenicë, arrestohen dy persona

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sasi e madhe droge është kapur ditën e sotme në Igumenicë të Greqisë,  e cila dyshohet se ka hyrë nga kufiri shqiptar.

Bëhet me dije se policia ka gjetur dhe sekuestruar 256 kg e 310 gram kanabis të papërpunuar.

Në lidhje me ngjarjen kanë rënë në pranga dy grekë, të cilët po transportonin me një furgon drogën.

Policia pikasi në zonën e Thesprotisë  një furgon,  shoferi i së cilës, për të shmangur kontrollin shtoi shpejtësinë. Kjo bëri që policia të vihej në ndjekje të tyre ku arriti të ndalonte mjetin në Prevezës, ku zbuloi drogën dhe vuri në pranga shoferin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img