Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Dyshimet se i shiste drogë efektivit të Shqiponjave, Prokuroria përfundon verifikimet për vrasjen e Klodian Rashës: Nuk njihej me Nevaldo Hajdaraj

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f067400cd9016d43f1e990717faab743

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar verifikimet për mundësinë e një njohje të mëparshme mes Klodian Rashës, 25 vjeçarit që u vra në orët e para të 8 dhjetorit 2020 nga Policia, dhe efektivit të Shqiponjave Nevaldo Hajdaraj.

Pak kohë pas vrasjes u ngritën dyshime për njohje mes viktimës dhe efektivit të Shqiponjave, madje në media qarkulluan lajme me burime se viktima i shiste drogë policit.

Sipas Prokurorisë, efektivi i Skuadrës Shqiponja Nevaldo Hajdaraj dhe i riu Klodian Rasha nuk njiheshin me njëri-tjetrin.

Aktualisht, Hajdaraj ndodhet në burg pasi akuzohet nga Prokuroria për veprën penale “Vrasje me dashje”. Javën tjetër, Gjykata e Tiranës do t’i komunikojë akuzën zyrtare efektivit të Shqiponjave, i cili në orët e parë të 8 dhjetorit teksa ndiqte 25 vjeçarin Rasha, e qëlloi atë më armë zjarri duke i shkaktuar vdekjen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img