Dyshimet për 'kurdisje', FSHF-ja nis hetim për ndeshjen Bylis-Tirana

Publikuar tek: sport, më 15:39 03-07-2020 Dyshimet për 'kurdisje', FSHF-ja nis hetim për ndeshjen Bylis-Tirana

Bylis fitoi ditën e djeshme me përmbysje 2-1 ndaj Tiranës.

Një takim që shkaktoi shumë polemika për mënyrën sesi u shënuan golat, por edhe lëvizjet e koefiçentëve të basteve që favorizonin ndjeshëm ballshiotët edhe pse ishin duke u mundur 0-1 në pjesën e parë. “Procesi Sportiv” bën me dije se Federata shqiptare ka nisur një hetim për këtë ndeshje.

Komisioni I Etikës ka nisur grumbullimin e fakteve, pamjeve dhe deklaratave për ndeshjen e zhvilluar ditën e djeshme. Tashmë mbetet për t’u parë se çfarë vendimi do të marrë Komisioni I Displinës për këtë takim që shkaktoi jo polemika, por që është mohur në mënyrë kategorike nga Tirana që hedhin poshtë akuzat për lënien e ndeshjes.

pro.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092389583587646
array(1) { ["section"]=> string(72) "dyshimet-per-kurdisje-fshf-ja-nis-hetim-per-ndeshjen-bylis-tirana-212711" }