Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Dyshimet për koronavirusin/ Shefja e e shërbimit Infektiv në QSUT: 45 vjeçarja e ardhur nga Kina nuk është e infektuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

460c2efd0ab6ebbebb4619c7990f5183

Shefja e shërbimit Infektiv në QSUT, Najada Çomo ka sqaruar edhe një herë rastin e gruas që ka ardhur nga Kina, për të cilën u dyshua se ishte e prekur nga koronavirusi.

Ajo ka theksuar që nuk është një studente siç u fol në fillim, por një grua 45 vjeçare.

Çomo ka rikujtuar edhe njoftimin zyrtar të Ministrisë Së Shëndetësisë, ku deklarohej që gruaja rezulton vetëm me një grip të thjeshtë.

‘Nuk kemi të bëjmëë me një student por me një grua 45 vjeçare. Edhe në njoftim e kemi me rrugë zyrtare që personi nuk është i infektuar. Shqiptarëve i sugjeroj të kontrollohen dhe të mos anashkalojnë asnjë shenjë gripi’, tha Shefja e shërbimit Infektiv.

Më shumë

spot_img