Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Dyshime për shpërdorim detyre, FNSH aksion blic, arrestohen disa policë në Durrës dhe Shijak (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm (SHKB), në bashkëpunim me Prokurorinë e Durrësit, mësohet se kanë nisur hetimit për disa efektivë policie në Durrës dhe Shijak.

Bëhet me dije se efektivët akuzohen për ‘shpërdorim detyre’ ndërkohë që FNSH-ja ka bërë një aksion ‘blic’ duke arrestuar disa policë të akuzuar.

Kujtojmë se Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm (SHKB) kishte proceduar disa efektivë në Durrës dhe në Shijak.

Deri më tani ende nuk dihen emrat e policëve të arrestuar.

Më shumë


spot_img
spot_img