Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
16 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Dyndje emigrantësh drejt Anglisë, ndalohen 43 persona për Krishtlindje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9 emigrantë të cilët po kalonin ilegalisht kufirin janë vënë në pranga vetëm ditën e sotme në një plazh në juglindje të Anglisë.

Zyrtarët britanikë raportuan se emigrantët kishin kaluar kanalin e La Mansh nga Franca me një gomone, ndërsa mësohet se nuk bëhet fjalë për emigrantë shqiptarë.

Sipas ministrisë së Brendshme, të arrestuarit janë 5 burra, një grua, dy djem dhe një vajzë, të cilët u kapën nga nga një anije  lokale e shpëtimit në zonën bregdetare angleze të Kentit. 

Mediat e huaja bëjnë me dije se gomonia me të cilën emigrantët po tentonin të kalonin kufirin kishte kapacitet të vogël dhe vinte në rrezik jetën e tyre.

Ndërsa mësohet se përgjatë Krishtlindjeve janë arrestuar rreth 43 emigrantë kanë tentuar të kalojnë në mënyrë ilegale nga Franca drejt Anglisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img