Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dy vrasjet e BUJSHME të 2020-ës në Elbasan, SHÇBA ‘fut në rrjetë’ 3 oficerë policie; informuan porositësit e atentateve kundrejt 100 milionë lekëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a0cd8746ef765999000b8e5fb1d7a052

Tre ish-oficerë të Policisë së Elbasanit po hetohen nga SHÇBA-ja për dy vepra penale, shpërdorim detyre dhe korrupsion.

Ata dyshohen të kenë dekonspiruar disa operacione dhe të kenë ndihmuar porositësit e dy vrasjeve të ndodhura në vitin 2020; ekzekutimin e Emiljano Ramazanit dhe mikut të tij Regis Runaj.

Në këmbim të informacionit të dhënë mendohet se ata kanë përfituar një sasi prej 100 milionë lekësh nga porositësit e këtyre dy vrasjeve.

Kujtojmë që në gusht të 2020-ës, policia arrestoi Xhuljano Hoxhën dhe Eugen Halili, të dy nga Elbasani, si autorë të dyshuar të vrasjes së Emiljano Ramazanit dhe të Regis Runajt, ngjarje të ndodhura më 20 dhe 29 korrik të vitit të kaluar.

Më pas Policia e Elbasanit deklaroi se porositës i dy vrasjeve ishte Erjon Alibej, i arrestuar më 18 shtator me akuzën, “vrasje me paramendim e kryer në bashkëpunim”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img