Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Dy vatra zjarri në pyjet e Lezhës, terreni malor vështirëson shuarjen e flakëve (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7e842243810abe24526bc7a1b35bc9ae

Dy vatra të reja zjarri janë konstatuar sot në pyjet e Lezhës, konkretisht në fshatrat Zimaj dhe Kashnjet.

Gazetari Elidon Ndreka raporton se aktualisht nuk ka rrezik për zonën e banuar, pasi në vendet ku ka rënë zjarri nuk ka banesa.

1.jpg

Punonjësit e Shërbimit Pyjor ndodhen në terren dhe po ndërhyjnë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve, pasi ndërhyrja e zjarrfikësve është e pamundur për shkak të terrenit malor.

3.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img