Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
38 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
31 °
E hënë, 4 Korrik, 2022
spot_img

Dy turistët u rëzuan nga lartësia te Syri i Ciklopit, reagon drejtori i zjarrfikëses: Ishte një aksion i vështirë, vizitorët të bëjnë kujdes në atë zonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Zjarrfikëses, Shkëlqim Goxhaj, ka reaguar pas aksidentit të dy turistëve në vendin e quajtur  “Syri i Ciklopit”.

Teksa ka publikuar fotot nga vendi i ngjarjes dhe turistëve, Goxhaj shkruan se ishte një aksion tepër i vështirë.

albsig

spring

Ai u bën apel turistëve që të tregojnë kujdes kur shkojnë ta vizitojnë.

“Forcat Zjarrfikse ne nje aksion shume te veshtire tek shpella e Pllumbasit ne Krrabe bene te mundur evakuimin e dy qytetareve te demtuar rende ne bashkepunim dhe me sherbimet e tjera.Vizitoret duhet te bejne shume kujdes ne ate zone”, shkruan ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img