Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Dy trëndafila mbi varrin e prindërve, kryeministri Rama rrëqeth me fjalët: Kur nëna dhe babai të shohin nga lart, lutesh të jesh i denjë për dashurinë e tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme varret e prindërve të tij, Kristaq dhe Aneta Ramës, në 1 vjetorin e vdekjes së kësaj të fundit, teksa fotot i ka publikuar në rrjetet sociale.

Në foto shihet se mbi varret e prindërve janë skulpturuar dy trëndafila, një i bardhë dhe një i kuq, teksa Rama rrëqeth me fjalët që shkruan.

“Kur vdes babai bëhesh burrë, kur vdes nëna bëhesh fëmijë dhe kur të dy të shohin nga lart, lutesh të jesh i denjë për dashurinë e tyre”, shkruan kryeministri krah fotos.

Foton e dy trëndafilave Rama e postoi edhe ditën e djeshme, por u sulmua nga komentuesit për shkak të ngjyrave të trëndafilave, me qytetarët që i shkruanin se “mjafton edhe një trëndafil blu që të formohet flamuri i Serbisë”.

Më shumë

spot_img