Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Dy tërmete brenda 15 minutave, ka të plagosur dhe dëme të shumta në Durrës (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11720b04837666f9a582d0d8b14521b9

Dy tërmetet e fuqishme të regjistruara në harkun kohor të 15 minutave kanë sjellë panik te banorët në Durrës dhe Tiranë, zonat më të prekura nga vala e fuqishme.

Newsbomb.al raporton se banorët kanë lënë banesat dhe ndihen ende të frikësuar. Ndërkohë, që është bërë i pamundur komunikimi nëpërmjet telefonave.

Në videot e siguruara nga newsbomb, dallohet frika dhe paniku te banorët. Shumë prej tyre kanë frikë të kthehen në banesa.

Sipas informacioneve të fundit, janë lënduar 2 persona, të cilët janë dërguar drejt spitalit të Durrësit. Raportohet se janë thyer xhama të pallateve. Dëmet më të mëdha janë shkaktuar në Durrës dhe Pezë-Helmes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img