Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Dy të vdekur e një i plagosur nga shpërthimi i një mine në Ukrainë

Lajme të ngjashëm

Një minibus gjatë kalimit të kufirit midis Ukrainës dhe rajonit të shkëputur Donetsk të shtunën, ka hasur në një minë tokësore dhe  nga shpërthimi mbetën të vrarë  dy persona e një tjetër u plagos.

Mediat ndërkombëtare raportpjnë se shoferi i minibusit së bashku me një pasagjer gjetën vdekjen e menjëhershme dhe  pasagjeri tjetër, një burrë 61-vjeçar, është duke u trajtuar në spital.

I plagpsuri tha për një gazetar të Reuters se pasagjeri tjetër që u vra ishte nëna e tij.

Incidenti ndodhi pranë fshatit Yelenovka, jashtë Donetskut. Pasagjerët po ktheheshin në rajonin e kontrolluar nga rebelët pas grumbullimit të pensioneve të tyre.

Më shumë