Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Dy të arrestuar për zjarrvënie në Sarandë e Vlorë, dogjën shkurre dhe ullishte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy persona të tjerë kanë rënë në prangat e policisë në Sarandë dhe Vlorë, për zjarrvënie të qëllimshme.

Policia bën me dije se në fshatin Tragjas të Vlorës është arrestuar shtetasi Gëzim Meço. Ky i fundit ka djegur një sipërfaqe me shkurre dhe ullinj në këtë fshat.

Po për të njëjtin krim, në Sarandë është prangosur Shpëtim Lukaj, i cili i vuri zjarrin dhe dogji një sipërfaqe kullote në fshatin Shelegar.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të punës hetimore për identifikimin dhe kapjen e autorëve të zjarrvënieve, si rezultat i informacioneve dhe provave të grumbulluara, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Orikum, në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Vlorë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit G. M, 41 vjeç, banues në fshatin Tragjas. 

Ky shtetas dyshohet se ka djegur me zjarr një sipërfaqe 1500 m2 me shkurre dhe rreth 20 rrënjë ullinj, në fshatin Tragjas.

Gjithashtu, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Sh. L., 23 vjeç, banues në Sarandë.

Ky shtetas dyshohet se ka djegur me zjarr një sipërfaqe kullosore në fshatin Shelegar.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë apelon për të gjithë banorët dhe në veçanti për ata që kanë në përdorim sipërfaqe kullosore, që në asnjë rast mos shkaktojnë zjarrvënie, pasi do përballen me ligjin. Policia fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 dhe Komisariatin Dixhital për çdo rast të zjarrvënies apo të paligjshmërisë në tërësi duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm nga strukturat policore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img