Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
38 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
31 °
E hënë, 4 Korrik, 2022
spot_img

Dy të arrestuar për vrasjen me thikë të 22-vjeçarit shqiptar në Angli

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy persona, një vajzë dhe një djalë janë arrestuar në lidhje me vrasjen e të riut shqiptar Armend Xhika në Angli rreth një vit më parë.

22-vjeçari shqiptar Armend Xhika u qëllua me thikë në rrugët e Sheffield gjatë një sherri ku u përfshinë disa persona. Ai u dërgua nga një makinë e paidentifikuar në spita, ku hyri menjëherë në sallën e operacionit por nuk arriti t’i mbijetojë goditjes me thikë që i preku zemrën.

albsig

spring

Sakaq, mediat britanike bëjnë me dije se një djalë 24-vjeçar dhe një vajzë 21-vjeçare janë vënë në pranga si të dyshuar për vrasjen.

Nërsa për sherrin që la edhe një shqiptar tjetër të plagosur, është vënë në pranga Mentor Selmani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img