Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Dy shqiptarët e kapur në “shtëpi bari” në Angli lihen të lirë, për një arsye të çuditshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë të kapur në një ‘shtëpi bari’ në Glasgow para di vitesh janë liruar nga burgu, edhe pse policia i arrestoi në flagrancënë shtëpinë me bimët e barit të cilat në treg kapnin vlerën 9.5 milion paund.

BBC shkruan se dy shqiptarët ishin viktima të qenieve njerëzore të cilët ishin trafikuar në Skoci, për të punuar në shtëpinë ku ishin mbjellur bimët e kanabisit.

Shqiptarët e identifikuar si Orges Rizaj dhe Agustin Grembi u arrestuan në një ndërtesë industriale të konvertuar në Possilpark në nëntor 2020, ndërsa bimët e kanabisit u sekuestruan.

Gjykata e Lartë në Glasgoë dëgjoi se si Rizaj dhe Grembi kishin qenë shumë të frikësuar për të shpjeguar se çfarë kishte ndodhur për shkak të pasojave të mundshme për ata dhe familjet e tyre.

Deklaratat e tyre të fajësisë u tërhoqën dhe deklaratat e reja të pafajësisë u pranuan nga Gjykata.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img