Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Dy shqiptarë kapen me 1 kg kanabis në Itali

Lajme të ngjashëm

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar me një kilogram kanabis në Brindisi të Italisë.

Shqiptarët me iniciale M.M dhe E.C, përkatësisht 29 dhe 30-vjeç u ndaluan nga karabinierët pasi u pikasën duke udhëtuar me makinë me shpejtësi tej normave.

Gjatë ndalimit ata shfaqën shenja nervozizmi ndaj u vendos t’u kryhej testi i alkoolit, por që rezultoi negativ. Megjithatë, gjatë kontrollit në makinë, karabinierë gjetën 1 kilogram kanabis të ndarë në 10 pako të vogla.

Shqiptarët u tranferuan në paraburgim, ndërsa ditën e djeshme u paraqitën para gjykatës. Pas dëgjimit të argumenteve të dy avokatëve mbrojtës, shqiptarët u lanë në arrest shtëpie.

Më shumë