Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Dy shpërthime të fuqishme në ish-Kombinatin Metalurgjik në Elbasan, banorët lënë shtëpitë të tmerruar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shpërthime të fuqishme kanë ndodhur në ish-Kombinatin Metalurgjik në Elbasan.

Sipas raportimeve paraprake mendohet se ka qenë një predhë ajo që ka shpërthyer, ndërsa zhurma është ndjerë në të gjithë zonën, duke bërë që banorët të dalin nga shtëpitë të tmerruar.

Shpërthimi ka ndodhur në zonën ku janë furrat e shkrirjes, ndërkohë që deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhejn e rrethanave të ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img