Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Dy projekte brenda pak ditëve, Hekuran Krasniqi publikon këngën e re (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

07ffa1ae46d78d1a65b238b711e194f1

Këngetari dhe kompozitori nga Prishtina, Hekuran Krasniqi ka publikuar sot këngën e tij më të re.

Ky projekt vjen vetëm pak ditë nga publikimi i këngës së tij “Nentori i gurit”, me nota te forta patriotike, e cila erdhi si surprizë për festat e Nëntorit.

Ndërkaq, sot Krasniqi lancoi kengen më të re titulluar “Mbretereshës”, bashkëpunim me këngëtarin tjetër nga Kosova Vullnet Zhuniqin.  Kënga është një serenate ritmike. Per tekstin dhe muzikën është kujdesur vetë Krasniqi. Kjo këngë është e shoqëruar dhe në videoklip ku dy këngëtarët shfaqen një performancë te vecante, në përshtatje të tematikës së kënges.

Ndiqni videon!

Më shumë

spot_img