Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Dy policë të plagosur, FNSH, Ardi Veliu dhe Vocaj mbërrijnë me urgjencë në Mamurras

spot_img

Lajme të ngjashëm

FNSH-ja e Tiranës, drejtori i Policisë së Tiranës Ardi Veliu dhe drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale Tonin Vocaj janë nisur drejt Mamurrasit, ku ndodhi edhe ngjarja e rëndë, ku mbetën të plagosur dy policë dhe një qytetar.

Fillimisht, është raportuar vetëm për një polic të plagosur, shtetasin Ilir Zeka, ndërsa më pas në spital ka mbërritur i plagosur dhe polici tjetër i patrullës Flamur Lleja. Paraprakisht bëhet me dije se ka pasur një shkëmbim zjarri mes policëve dhe disa personave, dhe ka mbetur i plagosur një qytetrat, Nikoll Vorfi që ishte kalimtar.

albsig

Bëhet me dije se njëri nga policët është i plagosur me armë ndërsa dy të tjerët janë plagosur me sende të rënda.

Forca të shumta të Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të saj.

Lexo edhe: EMRAT: Dy policë të plagosur në mes të Mamurrasit dhe një qytetar, dyshohet për shkëmbim zjarri (PAMJE NGA VENDNGJARJA)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img