Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

Dy orë para Kryeministrisë, mbyllet protesta e qytetarëve, paralajmërojnë tubimin e radhës nesër  

Lajme të ngjashëm

Pas afro dy orësh është mbyllur protesta e qytetarëve para kryeministrisë. Pjesëmarja e tyre ishte lartë, ndërsa paralajmëruan për një tjetër protestë ditëne nesërme.

Ata kërkojë nga qeveria që të ndërhyjë për të ulur çmimet e ushqimeve dhe të karburanteve, të cilat së fundmi njohën një rrritje të ndjeshme, duke rënduar kështu në xhepat e qytetarëve.

Megjithatë në rrugë ka ende grupe të caktuara që vazhdojnë të protestojnë, por organizatorët kanë deklaruar se do të mblidhen sërish nesër në të njëjtën orë për tubimin e radhës.

Më shumë