Dy mjekë ndërruan jetë brenda 24 orëve, Manastirliu: Jam e pikëlluar

Publikuar tek: aktualitet, më 17:46 25-11-2020 Dy mjekë ndërruan jetë brenda 24 orëve, Manastirliu: Jam e pikëlluar dr. Ibrahim Kaziu dhe Dr. Bledi Nini

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë dy mjekë shqiptarë, Dr. Bledi Nini dhe dr. Ibrahim Kaziu, të cilët nuk arritën ta fitojnë luftën me Covid-19.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar e pikëlluar për këto humbje të kobshme, teksa thotë se Doktor Bledi dhe Doktor Ibrahimi, përgjatë karrierës së tyre të karakterizuar prej profesionalizmit dhe integritetit të lartë, kishin fituar shumë beteja në mbrojtje të shëndetit të qindra dhe mijëra pacientëve.

Nini humbi jetën në moshën 48-vjeçare për shkak të infektimit me koronavirus. Të prekur kanë qenë edhe kolegët e tij, të cilët kanë shprehur dhimbjen për humbjen e mjekut vlonjat.

Screenshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjeku Bledi Nini humbi jetën nga Covid-19, SHPËRTHEN kolegu i tij për këngët para spitalit: Ditë e zezë, k*rvat bëjnë aheng
Digjet vreshtaria në Berat, zjarrfikësit në luftë me flakët »
Article Logic
Execution time: 0.011804103851318
array(1) { ["section"]=> string(73) "dy-mjeke-nderruan-jete-brenda-24-oreve-manastirliu-jam-e-pikelluar-229102" }