Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Dy makina përplasen “kokë më kokë” në Librazhd-Prrenjas, plagosen tre persona (PAMJET)

Lajme të ngjashëm

Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur pasditen e sotme me aksin Librazhd-Prrenjas. Dy prej të lënduarve janë dërguar në spitalin e Librazhdit.

Ndërkohë, e plagosura e tretë që është një vajzë, është dërguar me urgjencë në Spitalin e Elbasanit pasi ndodhet në gjendje më të rëndë dhe ka nevojë për ndihmë të specializuar mjekësore.

Përplasja ka ndodhur në vendin e quajtur “kthesa e Qukësit”, dhe shkak dyshohet se është bërë shpejtësia e lartë me të cilin qarkullonin mjetet. Gjithashtu, një tjetër faktor dyshohet se ka qenë dhe lagështia e lartë në rrugë.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të saj, si dhe dokumentimin e plotë të shkaqeve të aksidentit.


Më shumë