Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Dy makina Bugatti dhe Porsche përplasen në Zvicër, dëmet kapin vlerën 3.7 milionë franga

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e6b905b7c4cc9b0f85e318591d6dd8f4

Një aksident me dëme të mëdha materiale ka ndodhur në Zvicër, ku dy mjete luksozze, një Bugatti dhe një Porsche u përplasën me njëra tjetrën.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën Gotthard Pass, ndërsa raportohet se vlera e dëmeve shkon deri në 3.7 milionë franga.

Pasi u përplasën me njëra tjetrën, Bugatti u përplas edhe me një makinë tjetër tip “Mercedes”, ndërsa më pas u përplas edhe me gurët në skajin e majtë të korsisë.

Shoferët e makinave luksoze ia dolën të shpëtojnë me shumë pak dëmtime, por vështirë të thuhet e njëjta gjë për mjetet e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img