Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Dy javë më parë kishin marrë vaksinën kundër Covid-19, infektohen 14 të moshuarit në Gjermani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5fc148b716e58a38b519cf50f436368f

14 të moshuar dhe një punonjëse në një azil në Gjermani kanë rezultuar pozitiv me koronavirs pasi e kishin marrë vaksinën kundër virusit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se të infektuarit janë në një azil në Dordmund. Të moshuarit ishin vaksinuar me dozën e parë të vaksinës BioNtech / Pfizer, më 27 dhjetor, ndërsa pas testit të fundit të bëra dy ditë më parë kanë rezultuar pozitiv.

Personat në fjalë dyshohet se janë infektuar para se të merrnin vaksinën.

Dy vaksinat e nevojshme për një mbrojtje të plotë:

Për të krijuar një mbrojtje të plotë të vaksinimit me vaksinën nga BioNtech / Pfizer, kërkohen dy vaksinime brenda tre javësh. “RKI” shkruan se vaksinimi i dytë duhet të shmanget nëse një infeksion SARS-cov-2 është zbuluar në laborator pas dozës së parë të vaksinës.

Më shumë

spot_img
spot_img