Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

“Dy gangësterët shqiptarë” bëjnë namin në mes të Londrës, policia i sekuestron drogën qindra mijëra paund dhe i fut pas hekurave (Emri)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një bandë tregtarësh kokaine janë duke vuajtur dënimin me burg pasi u shpallën fajtorë për një komplot masiv për të transportuar një sasi të madhe droge në Devon dhe Cornëall.

Sipas mediave të huaja mësohet se froga furnizohej nga dy gangësterë shqiptarë nga Londra, të cilët bënin udhëtime të rregullta për të furnizuar tregtarë në Brixham, Plymouth, Penzance dhe Bristol.

Gjatë një monitorimi disa javor policia arriti që ti sekuestronin rreth tre kilogram drogë shqiptarëve, ndërkohë një tjetër nëtar i grupit është hapur duke dershur sasinë e tij të kokainës në tualetin e shtëpisë së tij në Brixham.

Ndërsa, disa anëtarë të tjerë të grupit janë kapur duke shkëmbyer para për drogë në Plymouth dhe Penzance dhe vlera totale e komplotit mendohet të ketë shkuar në qindra mijëra paund.

Emigranti shqiptar Adi Lleshi ka vepruar si korrieri kryesor dhe është arrestuar kur policia e kapi atë duke i dorëzuar tre kilogramë kokainë anëtarit të bandës së Bristolit, Michael Williams.

Oficerët gjetën më shumë drogë dhe 160,000 £ para në shtëpinë e prindërve të tij, e cila ishte afër pronës së tij në Bristol.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img